تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1402 - 14:27
کد خبر : 15538

سامانه چک دیجیتال(چکاد) به زودی در بانک مسکن راه‌اندازی می‌شود

سامانه چک دیجیتال(چکاد) به زودی در بانک مسکن راه‌اندازی می‌شود

دکتر رسول لطفی معاون فناوری اطلاعات بانک مسکن از پیاده‌سازی خدمت چک دیجیتال در بسترهای مختلف این بانک و عملیاتی شدن آن پس از طی مراحل آزمون و دریافت گواهینامه‌های لازم از بانک مرکزی خبر داد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، عضو هیات عامل بانک مسکن گفت: سامانه چک دیجیتال در حال حاضر

دکتر رسول لطفی معاون فناوری اطلاعات بانک مسکن از پیاده‌سازی خدمت چک دیجیتال در بسترهای مختلف این بانک و عملیاتی شدن آن پس از طی مراحل آزمون و دریافت گواهینامه‌های لازم از بانک مرکزی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، عضو هیات عامل بانک مسکن گفت: سامانه چک دیجیتال در حال حاضر بر روی بستر همراه بانک(شامل نسخ اندروید و ios) و نسخه تحت وب همراه بانک(PWA) پیاده‌سازی شده و در آینده نزدیک نیز در درگاه اینترنت بانک قرار خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: این سامانه در فرایند دریافت گواهینامه‌های مورد نیاز از بانک مرکزی قرار دارد که پس از انجام آزمون‌ها، جهت بهره‌برداری مشتریان در درگاه‌های مجازی فعال خواهد شد.
دکتر لطفی افزود: بانک مرکزی به منظور تامین مقدمات گردش چک‌های دیجیتال در کشور، زیرساخت لازم جهت صدور و تبادل چک‌های الکترونیکی، مبتنی بر امضای الکترونیکی را فراهم و در اختیار بانک‌ها و مشتریان شبکه بانکی قرار داده است.
وی ادامه داد: رویکرد اصلی این سامانه، به حداقل رساندن مخاطرات و کاستی‌های موجود در فرآیندهای چک کاغذی و ارائه روشی امن و در عین حال ساده برای مشتریان و بانک‌ها است. در همین راستا بانک مسکن نیز نسبت به راه‌اندازی خدمت چک دیجیتال (چکاد) در درگاه همراه بانک خود اقدام کرده است که تمامی الزامات و نیازهای مشتریان مرتبط با موضوع چک در آن مد نظر قرار گرفته است.
چک دیجیتال نوع جدیدی از چک است که سرعت، دقت و امنیت بیشتری در عملکرد و نقد شوندگی نسبت به چک‌های کاغذی دارد؛ تمام قوانین چک کاغذی برای آن قابل اجراست و با یک امضای الکترونیک اعتبار پیدا می‌کند.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی