تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1402 - 12:20
کد خبر : 15508

همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از منبع دو میلیارد دلاری توسعه مسکن

همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از منبع دو میلیارد دلاری توسعه مسکن

رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با اشاره به اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، خواستار همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری برای آماده سازی و خدمات روبنایی و زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن شد.به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه

رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با اشاره به اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، خواستار همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری برای آماده سازی و خدمات روبنایی و زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن شد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا مهدیار اسماعیلی برنامه گفتگوی ویژه خبری پنج شنبه شب این هفته شبکه خبر با موضوع نقش دستگاه ها در تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن با اشاره به برگزاری شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور بیان داشت: در شورای عالی مسکن جمع بندی بر این شد که ان شاءالله با کمک بانک مرکزی قرارداد پرداخت یک میلیون وام مسکن تا پایان سال منعقد و تسهیلات پرداخت بشود.

رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با اشاره به روش‌های دیگر تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر منابع بودجه‌ای و بانکی گفت: استفاده از بازار سرمایه یا بازارهای موازی از روش های دیگر تأمین مالی است. همچنین در خصوص منابع بودجه‌ای مقرر شد سازمان برنامه و بودجه رقم تخصیص سال جاری را به ۲۰ هزار میلیارد تومان که معادل ۷۵ درصد رقم پیش بینی شده است برساند.
وی ادامه داد: در حال حاضر سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری به عنوان زیر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی گردش منابع خود را از طریق صندوق شروع کردند که پیش بینی می کنیم ۱۰ هزار میلیارد تومان به ظرفیت اعتباری صندوق ملی مسکن با این روند در سال آینده اضافه شود.
مهدیار اسماعیلی تصریح کرد: استفاده از اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، نیازمند همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری است که این مبلغ برای آماده سازی و خدمات روبنایی و زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن صرف خواهد شد.

رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های دارایی‌های مردمی موضوع دیگری است که در صندوق برای توسعه و تسریع ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن مد نظراست که می تواند در تأمین منابع مورد نیاز برای ساخت و تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی کمک کند.

وی توضیح داد: ساخت مسکن توسعه ای‌ترین اقدام کشور می‌تواند باشد زیر این اقدام اشتغال زا، کنترل کننده تورم و موجب افزایش رشد اقتصادی کشور و موجب ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی دیگری نیز خواهد شد که اقدامی اساسی به عنوان پیشران پیشرفت کشور تلقی می شود.

مهدیار اسماعیلی با تشکر از حمایت‌های مهدی غضنفری خطاب به رئیس صندوق توسعه ملی بیان داشت: اینکه بتوانیم از منابع صندوق توسعه ملی زودتر از به دست آوردن منابع حاصل از فروش نفت استفاده کنیم و آن را از طریق تحویل حواله‌هایی که حتماً برای صندوق توسعه ملی پول شود و منافع نسل‌های بعدی را حفظ کند، بتوانیم استفاده کنیم می تواند اثر توسعه‌ای خوبی داشته باشد.

برچسب ها : ،