تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1402 - 19:53
کد خبر : 15458

اعلام نتیجه بیست‌وچهارم حراج اوراق مالی اسلامی دولتی و برگزاری حراج بیست‌وپنجم در سال ۱۴۰۲

اعلام نتیجه بیست‌وچهارم حراج اوراق مالی اسلامی دولتی و برگزاری حراج بیست‌وپنجم در سال ۱۴۰۲

 ۲۰ دی ۱۴۰۲ ضمن اعلام نتیجه بیست‌وچهارمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۲ (در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۴۰۲)، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۲۶ دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی، جزئیات این گزارش به شرح زیر است: 

ضمن اعلام نتیجه بیست‌وچهارمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۲ (در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۴۰۲)، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۲۶ دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی، جزئیات این گزارش به شرح زیر است:
 
بانک مرکزی پیشنهادات دریافت‌شده از بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی را به منظور تصمیم‌گیری به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال و این وزارتخانه نسبت به تعیین سفارش‌های برنده اقدام می‌کند. بانک مرکزی بر اساس بند «ع» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ صرفاً مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین‌زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته ندارد و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

برچسب ها : ،