تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1402 - 14:33
کد خبر : 15448

تآمین مالی احداث بیش از ۹۸ هزار واحد مسکونی

تآمین مالی احداث بیش از ۹۸ هزار واحد مسکونی

بانک مسکن از ابتدای سال تا پایان آذر ماه سال جاری نسبت به تامین مالی احداث ۹۸ هزار و ۷۴ واحد مسکونی در قالب ۲۶ هزار و ۹۳۳ پروژه، اقدام کرده است.به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛ تسهیلات تخصیصی به این واحدهای مسکونی بالغ بر ۴۱۰هزار میلیارد ریال است که بانک مسکن

بانک مسکن از ابتدای سال تا پایان آذر ماه سال جاری نسبت به تامین مالی احداث ۹۸ هزار و ۷۴ واحد مسکونی در قالب ۲۶ هزار و ۹۳۳ پروژه، اقدام کرده است.
به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛ تسهیلات تخصیصی به این واحدهای مسکونی بالغ بر ۴۱۰هزار میلیارد ریال است که بانک مسکن تامین مالی آن را برعهده گرفته است.

حدود ۸۰ درصد تسهیلات مربوط به احداث پروژه های معرفی شده از طرف وزارت راه و شهرسازی (اعم از شهری و روستایی) در قالب طرح نهضت ملی مسکن بوده و مابقی آنها در چارچوب ضوابط جاری بانک منعقد شده است.

سقف تسهیلات مشارکت مدنی ساخت بانک مسکن برای هر واحد در شهرهای بزرگ ۵۵۰ میلیون تومان ، مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت ۴۵۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۴۰۰ میلیون تومان است و چنانچه سازندگان حرفه ای از فناوریهای نوین در ساخت استفاده کنند؛ می توانند در این مناطق به ترتیب تا سقف ۷۵۰، ۶۵۰ و ۶۰۰ میلیون تومان به ازای ساخت هر واحد مسکونی از بانک مسکن تسهیلات دریافت کنند.

برچسب ها : ،