تاریخ انتشار : یکشنبه 17 دی 1402 - 18:28
کد خبر : 15380

افتتاح گلخانه مدرن ۶۰ هکتاری مشارکتی بانک کشاورزی با حضور رئیس جمهور در زنجان

افتتاح گلخانه مدرن ۶۰ هکتاری مشارکتی بانک کشاورزی با حضور رئیس جمهور در زنجان

با حضور رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی، معاون وزیر، استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، گلخانه مدرن۶۰ هکتاری که با مشارکت و حمایت بانک کشاورزی احداث شده است، افتتاح شد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، با حضور سید ابراهیم رئیسی و در ادامه برنامه‌های دور دوم سفر استانی دولت

با حضور رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی، معاون وزیر، استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، گلخانه مدرن۶۰ هکتاری که با مشارکت و حمایت بانک کشاورزی احداث شده است، افتتاح شد.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، با حضور سید ابراهیم رئیسی و در ادامه برنامه‌های دور دوم سفر استانی دولت مردمی به استان زنجان، گلخانه ۶۰ هکتاری، که با استفاده از تسهیلات ۴۰۰۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی با ظرفیت تولید سالانه ۱۲ هزار تن صیفی و سبزیجات در شهرک گلخانه ای وحدت واقع در شهر هیدج شهرستان خرمدره از توابع استان زنجان احداث شده، افتتاح شد.

بر اساس این گزارش، این واحد تولیدی که به صورت سازه مدرن شیشه ای و مجهز به سیستم کشت هیدروپونیک احداث شده، دومین گلخانه هوشمند و مدرن کشور است و زمینه ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را برای بیش از ۵۰۰ نفر فراهم آورده است.

شایان ذکر است حدود ۸۵ درصد از محصولات تولیدی این مجموعه نظیر فلفل دلمه‌ای، بادمجان و گوجه فرنگی به کشورهای اروپایی صادر خواهد شد.