تاریخ انتشار : شنبه 9 دی 1402 - 19:18
کد خبر : 15163

بیش از ۱۳ هزار زوج، تسهیلات ازدواج از بانک مسکن دریافت کردند

بیش از ۱۳ هزار زوج، تسهیلات ازدواج از بانک مسکن دریافت کردند

بانک مسکن از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳هزار و ۹۵۱ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۲۸ هزار و ۲۵۵ میلیارد ریال به زوج های متقاضی پرداخت کرده است.به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛ از ابتدای سال جاری تا دوم دی ماه، ۱۶هزار و ۹۶۸ نفر از متقاضیانی که در صف

بانک مسکن از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳هزار و ۹۵۱ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۲۸ هزار و ۲۵۵ میلیارد ریال به زوج های متقاضی پرداخت کرده است.
به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛ از ابتدای سال جاری تا دوم دی ماه، ۱۶هزار و ۹۶۸ نفر از متقاضیانی که در صف انتظار دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مسکن قرار دارند؛ تعیین شعبه شده اند.
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج هایی که تاریخ عقد آنها بعد از ۱/۱/۱۳۹۸ باشد و تاکنون تسهیلات ازدواج دریافت نکرده اند؛ پرداخت می شود.
حداقل این تسهیلات برای هر یک از متقاضیان مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله بوده و برای زوج های زیر ۲۵ سال و زوجه های زیر ۲۳ سال ۲۲۰ میلیون تومان است.
همچنین سقف تسهیلات ازدواج برای افرادی که شرایط مفاد ماده ۵۰ قانون خدمات ایثارگران را دارند دو برابر در نظر گرفته شده است.
زوج های متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج بعد از ثبت نام در سامانه ازدواج بانک مرکزی و دریافت پیامک تعیین شعبه می توانند برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات به آن شعبه مراجعه کنند. شعبه متقاضیان برای دریافت تسهیلات ازدواج بر اساس اولویت تاریخ ثبت نام تعیین و از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی می شود.

برچسب ها : ،