تاریخ انتشار : یکشنبه 23 مرداد 1401 - 16:43
کد خبر : 1516

امضای تفاهم‌نامه با‌ بنیاد برکت برای پرداخت ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال

امضای تفاهم‌نامه با‌ بنیاد برکت برای پرداخت ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال

تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک بانک پارسیان و بنیاد برکت در جهت اعطای ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌ا‌لحسنه‌ی اشتغال به طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت، با حضور احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) روز سه‌شنبه ۱۱ مردادماه منعقد شد و به امضای کورش پرویزیان و محمد ترکمانه رسید. با

تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک بانک پارسیان و بنیاد برکت در جهت اعطای ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌ا‌لحسنه‌ی اشتغال به طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت، با حضور احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) روز سه‌شنبه ۱۱ مردادماه منعقد شد و به امضای کورش پرویزیان و محمد ترکمانه رسید.

با امضای این تفاهم‌نامه و بر اساس بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص اشتغال‌زایی، به‌منظور توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم ، هزاران طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور معرفی‌شده از سوی بنیاد برکت در قالب کسب‌وکارهای خرد و خانگی برای افراد جویای کار در روستاها، مناطق محروم، کم‌تر توسعه‌یافته و مرزی با مشارکت بانک پارسیان به بهره‌برداری خواهد رسید.
نقاط هدف اجرای این طرح، تمامی مناطق روستایی با اولویت مناطق محروم تعیین‌شده و سقف اعطای تسهیلات برای هر طرح اشتغال‌زایی، ۱۰۰۰ میلیون ریال می‌باشد و زمان بازپرداخت تسهیلات اعطایی نیز با احتساب شش‌ماهه‌ی دوران تنفس، ۶۰ ماهه خواهد بود.
گفتنی است؛ بانک پارسیان با نقش‌آفرینی در طرح‌های بزرگ ملی و اقتصادی توانسته حضور برجسته‌ای در حوزه اشتغال‌زایی به‌خصوص در بخش روستایی با رویکرد ساماندهی کسب‌وکارهای خرد داشته باشد. پشتوانگی در ایجاد اشتغال پایدار در بخش روستایی و عشایری از دستاوردهای افتخارآمیز بانک پارسیان در حمایت از اقتصاد ملی است.در همین زمینه تاکنون مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به حدود۶۰ هزار طرح اشتغال‌زایی در مناطق محروم در قالب انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد برکت تخصیص‌یافته است.