تاریخ انتشار : یکشنبه 23 مرداد 1401 - 16:25
کد خبر : 1508

حمایت از نیازمندان، اشتغال و ازدواج جوانان از مهم ترین سیاست های بانک پارسیان

حمایت از نیازمندان، اشتغال و ازدواج جوانان از مهم ترین سیاست های بانک پارسیان

بانک پارسیان در راستای توسعه عدالت اجتماعی و ارتقای رفاه و امنیت اقتصادی همه اقشار جامعه و عمل به وظیفه مسئولیت های اجتماعی خود و در جهت توانمندسازی نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) تا نیمه اول تیرماه سال جاری، با تحقق ۱۱ درصدی برنامه ابلاغی بند ب تبصره ۱۶ بودجه ۱۴۰۱، بالاترین درصد

بانک پارسیان در راستای توسعه عدالت اجتماعی و ارتقای رفاه و امنیت اقتصادی همه اقشار جامعه و عمل به وظیفه مسئولیت های اجتماعی خود و در جهت توانمندسازی نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) تا نیمه اول تیرماه سال جاری، با تحقق ۱۱ درصدی برنامه ابلاغی بند ب تبصره ۱۶ بودجه ۱۴۰۱، بالاترین درصد عملکرد را در بین بانک ها از آن خود کرد.

بر اساس مصوبه بودجه ۱۴۰۱، مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال پرداخت تسهیلات برای بانک پیش بینی شده است که تا نیمه اول تیرماه، بانک پارسیان با پرداخت ۲۷۴ میلیارد ریال در قالب ۳۰۸ پرونده، موجبات اشتغالزایی ۳۵۴ نفر را فراهم کرده است.
گفتنی است؛ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور بر حمایت از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و عمل به تکالیف قانونی و باهدف کمک به رونق اشتغال و توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار تأکید دارد.
همچنین بانک پارسیان همگام باسیاست‌های دولت در اجرای بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ماده ۱۰ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ، تا نیمه اول تیرماه سال جاری، ۱۶۲۱ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند آوری به مبلغ ۶۱۰ میلیارد ریال به مشمولان این طرح پرداخت کرده است.
شایان ذکر است؛ این بانک همگام با برنامه‌های دولت مبنی بر تسهیل ازدواج جوانان، تا نیمه اول تیرماه سال جاری با پرداخت ۳،۰۵۷ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، تعداد ۲ هزار و ۳۰۵ نفر را به خانه بخت فرستاد.