تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1402 - 20:20
کد خبر : 14814

انعقاد قرارداد تسهیلاتی به مبلغ بیش از ۱۲۳ هزار میلیارد تومان

انعقاد قرارداد تسهیلاتی به مبلغ بیش از ۱۲۳ هزار میلیارد تومان

بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی حوزه مسکن، تنها بانکی است که تعهدات خود در راستای اجرای سیاست های دولت در بخش مسکن و به خصوص طرح نهضت ملی مسکن را اجرایی کرده است.به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن، درخصوص روند ارایه تسهیلات طرح نهضت ملی

بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی حوزه مسکن، تنها بانکی است که تعهدات خود در راستای اجرای سیاست های دولت در بخش مسکن و به خصوص طرح نهضت ملی مسکن را اجرایی کرده است.
به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن، درخصوص روند ارایه تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن گفت: از ابتدای اجرای این طرح بیش از یک میلیون و ۱۰۱ هزار نفر در بانک مسکن افتتاح حساب کرده اند و قرارداد تسهیلاتی ۳۰۶ هزار و ۲۶۶ واحد مسکونی به میزان ۱۲۳ هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان نیز منعقد شده است.
حسینی مبلغ واریز شده به حساب سازندگان را در طرح نهضت ملی مسکن در مجموع از محل آورده و تسهیلات معادل ۱۱۲ هزار و ۸۵۱ میلیاردتومان عنوان کرد و افزود: واریزی به حساب سازندگان از محل تسهیلات ۶۵ هزار و ۷۴۱ میلیاردتومان و از محل آورده معادل ۴۷ هزار و ۱۱۱ میلیاردتومان است.
طرح نهضت ملی مسکن از ابتدای دولت سیزدهم به عنوان یکی از سیاست های دولت در بخش مسکن رونمایی شد که با مصوبه مجلس و همراهی تمامی بخش‌ها ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت. بر اساس آخرین آمارها تاکنون ۵۱ هزار هکتار زمین برای اجرای این طرح تامین شده است و ساخت بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارد.
بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی حوزه مسکن در سال گذشته موفق شد تعهدات خود را در بخش مسکن و ارایه تسهیلات اجرایی کند که بارها نیز از سوی رییس محترم جمهور،وزرای امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی و نیز نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.

برچسب ها : ،