تاریخ انتشار : شنبه 18 آذر 1402 - 12:36
کد خبر : 14749

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۰ پروژه راهداری به ارزش ۱۰۶۳ میلیارد تومان

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۰ پروژه راهداری به ارزش ۱۰۶۳ میلیارد تومان

امروز در دومین سفر رییس جمهور و هیأت دولت به استان البرز، با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۰ پروژه راهداری به ارزش ۱۰۶۳ میلیارد تومان انجام شد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، همزمان با دومین سفر رئیس جمهور به استان البرز و با حضور وزیر راه

امروز در دومین سفر رییس جمهور و هیأت دولت به استان البرز، با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۰ پروژه راهداری به ارزش ۱۰۶۳ میلیارد تومان انجام شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، همزمان با دومین سفر رئیس جمهور به استان البرز و با حضور وزیر راه و شهرسازی ۴۰ پروژه راهداری به بهره برداری می‌رسد و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.
با حضور مهرداد بذرپاش در استان البرز ۲۸ پروژه به ارزش ۶۵۸ میلیارد تومان افتتاح شد و عملیات اجرایی ۱۲ پروژه با ۴۰۵ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد که در مجموع برای این پروژه‌ها ۱۰۶۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
۲۸ پروژه افتتاح شده در استان البرز با اعتباری بالغ بر ۶۵۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات ابلاغی دور اول سفر ریاست جمهوری، منابع ملی و استانی به بهره‌برداری می‌رسد که پروژه‌ تعریض محورهای سهیلیه و قزلحصار از مهم‌ترین آنها به شمار می‌آید.
یکی از مهم‌ترین این پروژه‌ها عملیات تعریض محور قزلحصار بود که در قالب افزایش دو باند و نصب تابلو علائم و روشنایی تعریف و اجرا شده است.
پروژه تعریض و بهسازی محور سهیلیه از دیگر پروژه‌هایی بود که به بهره‌برداری رسید.
تعدادی از این پروژه‌ها هم در قالب اجرای روکش آسفالت راه‌های روستایی بعد از ۲۰ سال همزمان با سفر رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.
حذف نقاط پرحادثه‌ در محورهای مواصلاتی استان به ویژه محور کرج- چالوس از دیگر اقداماتی است که با اجرای آن طی دو سال گذشته تعداد تصادفات و حوادث رانندگی در این محور به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
همچنین با اجرای پروژه حذف نقاط پرحادثه‌ در محور اشتهارد- ماهدشت طی ۶ ماه گذشته میزان فوتی‌های ناشی از تصادفات در این محور نیز به میزان قابل چشمگیری کاهش داشته است.

برچسب ها : ،