تاریخ انتشار : پنجشنبه 6 مرداد 1401 - 4:05
کد خبر : 1473

باید سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی نوسازی شود

باید سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی نوسازی شود

رییس بنیاد مسکن با تاکید بر مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: طبق قانون باید سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی نوسازی شود.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همایش مسوولیت اجتماعی و صنعت ساختمان با بیان اینکه تا به امروز ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی نوسازی

رییس بنیاد مسکن با تاکید بر مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: طبق قانون باید سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی نوسازی شود.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همایش مسوولیت اجتماعی و صنعت ساختمان با بیان اینکه تا به امروز ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی نوسازی شده است، گفت: در کشور ۵ میلیون و ۴۰۰ واحد مسکونی روستایی داریم که تا سال ۸۴ فقط ۷ درصد آن نوسازی شده بود.

وی تصریح کرد: طبق قانون باید سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها نوسازی شود تا در سال ۱۴۱۰ حتی یک واحد مسکونی غیر مقاوم در کشور وجود نداشته باشد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: در مقوله مسوولیت اجتماعی ارتقای کمیت و کیفیت اجتماعی و همچنین توسعه و پیشرفت پایدار از موارد کلیدی و بسیار مهم هستند که توجه ویژه‌ای به این موارد صورت گیرد.

نیکزاد با اشاره به این موضوع که روستاها کانون تولید در کشور هستند اظهار کرد:سطح زندگی مردم روستاهای نقاط مختلف کشور باید ارتقا یابد و واحدهای مسکونی در روستاها نوسازی و مقاوم سازی شود.

وی افزود: کشورمان علی رغم همه دشمنی‌ها یکی پس از دیگری پله‌های ترقی را به پشتوانه دلسوزان نظام جمهوری اسلامی و جوانان پرتلاش طی می‌کند.

برچسب ها : ،