تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1402 - 15:38
کد خبر : 14559

باید ابزارهای نوین در بازار مسکن و سرمایه طراحی شود

باید ابزارهای نوین در بازار مسکن و سرمایه طراحی شود

در جلسه مشترک مدیرعامل بانک مسکن و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور توسعه همکاری های فی مابین و راهبردهای عملیاتی در نظام تامین مالی پایدار در حوزه مسکن بررسی شد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن –هیبنا، در این نشست دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اهمیت به کارگیری

در جلسه مشترک مدیرعامل بانک مسکن و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور توسعه همکاری های فی مابین و راهبردهای عملیاتی در نظام تامین مالی پایدار در حوزه مسکن بررسی شد.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن –هیبنا، در این نشست دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اهمیت به کارگیری ابزارهای نوین در بازار سرمایه و مسکن گفت: با توجه به اهمیت راهبردهای نظام تامین مالی سالم و‌ پایدار مسکن در ایران و تحولات جدی در اقتصاد میبایست ابزارهای متناسب با بازار مسکن و سرمایه کشور مدل سازی و طراحی شود. از طرح های پیشنهادی برای رسیدن به ابزارهای نوین حمایت می کنیم.
حسینی با تاکید بر استفاده از دانش تجربی و تخصصی برای ایجاد نظام تامین مالی پایدار افزود: معرفی جذابیت های بازار سرمایه به مردم برای جذب سرمایه ها باید به صورت یک راهبرد اصلی تعریف و تببین شود. با آگاهی مردم نسبت به ظرفیت بازار سرمایه به ویژه در حوزه مسکن می توانیم در جذب پول های سرگردان نقش ویژه ای ایفا کنیم.
وی با اشاره به اهمیت سهم شبکه بانکی در اقتصاد کشورهایی که رویکرد الگوی سیستم بانک محور دارند، یادآور شد:
توسعه صندوق های متنوع همانند صندوق های قابل معامله و صندوق های زمین و ساختمان و … می تواند از جمله اهداف بنیادی برای گسترش ابزارهای مالی در بورس باشد که ما در بانک مسکن در تلاشیم با به روز رسانی و ایجاد فرصت های جدید سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهیم.
حسینی با بیان اینکه صندوق های سرمایه گذاری در حوزه مسکن می‌توانند تاثیرات مثبتی بر توسعه بخش مسکن و رفع رکود بازار داشته باشند افزود: باید مشکلات صندوق‌های موجود برطرف شود تا بتوانیم از ظرفیت آنها در توسعه مسکن و رشد اقتصادی استفاده کنیم. برای تحقق این مهم و حمایت از صندوق های بازار سرمایه در حوزه مسکن برنامه ریزی کرده ایم.
وی رشد بازار اولیه و تقویت ضوابط حاکمیت شرکتی را برای ایجاد و فعالیت شرکت‌های قانون مند و توانمند در بازار و ارتقاء جایگاه بازار سرمایه در تامین مالی کشور ضروری دانست و گفت: برای بهبود شاخص های توسعه ای بازار سرمایه از تمام ظرفیت های موجود بهره می گیریم تا بتوانیم در خدمتگزاری به مردم پیش قدم و پیش رو باشیم.
مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز طی سخنانی با استقبال از همکاری های مشترک با بانک در توسعه صندوق های سرمایه در حوزه مسکن گفت: سازمان بورس برای هرگونه همکاری با بانک مسکن به منظور توسعه صندوق های سرمایه گذاری آمادگی دارد.
وی با اشاره به اینکه بانک مسکن همیشه در دوره های مختلف برای ایجاد فضای مناسب برای استفاده از ابزارهای نوین در بازار مسکن، سرمایه و بورس پیشتاز بوده است؛ از همکاری بانک مسکن در این حوزه قدردانی کرد.
عشقی با ابراز امیدواری از حمایت ها و روابط فیمابین بانک مسکن و سازمان بورس اوراق بهادار در به کارگیری ابزارهای نوین و گسترش صندوق های سرمایه گذاری به منظور توسعه مسکن و رشد اقتصادی گفت: تامین مالی مناسب اقتصاد، نیازمند نهادسازی جدی در بانک ها و موسسات مالی است.

برچسب ها : ،