تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1402 - 16:39
کد خبر : 14546

انتقال ۳۳ همت دارایی باکیفیت از موسسه نور به بانک ملی/ حتی یک ریال ناترازی هم منتقل نخواهد شد

انتقال ۳۳ همت دارایی باکیفیت از موسسه نور به بانک ملی/ حتی یک ریال ناترازی هم منتقل نخواهد شد

 ۱۱ آذر ۱۴۰۲ معاون نظارت بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اصلاح نظام بانکی در دستور کار اصلی این بانک قرار دارد گفت: تاکید شخص رئیس کل بانک مرکزی این است که دارایی‌های مشکل دار موسسه نور به بانک ملی منتقل نشود و حتی یک ریال ناترازی از این موسسه به بانک ملی منتقل نشده است. به

معاون نظارت بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اصلاح نظام بانکی در دستور کار اصلی این بانک قرار دارد گفت: تاکید شخص رئیس کل بانک مرکزی این است که دارایی‌های مشکل دار موسسه نور به بانک ملی منتقل نشود و حتی یک ریال ناترازی از این موسسه به بانک ملی منتقل نشده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر فرشاد محمدپور معاون نظارت این بانک در بازدید میدانی از چند شعبه سابق موسسه نور که از امروز به بانک ملی منتقل شده است گفت: عمده ادغام‌ها در نظام بانکی در یک دهه گذشته براین اساس بود که تمام مسائل مثبت و مشکلات بانک مبدا به بانک مقصد منتقل می‌شد، اما انتقال موسسه نور به بانک ملی جزو اولین تجربیاتی است که در آن مشکلات را منتقل نکردیم.

وی با تاکید براینکه ۳۳ همت سپرده‌های با کیفیت موسسه نور به بانک ملی منتقل شده است، تصریح کرد: موسسه نور سابق نرخ تمام شده پول پایینی داشت که از میانگین نظام بانکی هم پایین‌تر بود. در مقابل، به همین اندازه دارایی‌های با کیفیت شامل شعب و ساختمان‌هایی که مشکل حقوقی ندارند و … نیز به بانک ملی منتقل می‌شوند.

دکتر محمدپور گفت: تاکید شخص رئیس کل بانک مرکزی این بود که دارایی‌های مشکل دار موسسه نور به بانک ملی منتقل نشود و براین اساس به هیچ عنوان یک ریال ناترازی موسسه نور به بانک ملی منتقل نخواهد شد.

معاون نظارت بانک مرکزی با اشاره به ادعای برخی رسانه‌ها مبنی براینکه ۴۰ همت ناترازی موسسه نور به بانک ملی منتقل شده است، گفت: این ادعا به هیچ عنوان صحت ندارد. اعداد و ارقام کاملا شفاف است و یک ریال ناترازی از موسسه نور به بانک ملی منتقل نشده است بلکه دارایی‌ها و سپرده‌هایی که از موسسه نور به بانک ملی منتقل می‌شوند با کیفیت هستند و تردیدی در این‌باره وجود ندارد.

به گفته دکتر محمدپور، مشکلات موسسه نور در همان موسسه باقی خواهد ماند و از امروز به عنوان یک موسسه غیراعتباری فقط به حل مشکلات و پرونده‌های قبلی خواهد پرداخت.

معاون نظارت بانک مرکزی همچنین تاکید کرد: بانک ملی یکی از مهمترین بانک‌هاست و برای بانک مرکزی مهم است که ثبات بانک ملی حفظ شود. امیدواریم این انتقال شرایط بانک ملی را هم از لحاظ نیروی انسانی و هم از لحاظ مصارف و منابع بهبود بخشد که قطعا همینطور است چرا که حدود ۲ هزار نفر نیروی انسانی که عمدتا جوان هستند به بانک ملی منتقل می‌شوند و مشکل کمبود پرسنل را حل خواهد کرد.

وی با تاکید براینکه سپرده‌گذاران موسسه نور هیچ نگرانی نداشته باشند، افزود: تمام سپرده‌هایی که تا روز پنجشنبه هفته گذشته در موسسه نور بود؛ از امروز؛ شنبه ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ در بانک ملی است و سپرده‌گذاران تا دو ماه آینده با مراجعه به همان شعب قبلی موسسه نور که در حال حاضر باجه ملی هم در آن مستقر است می‌توانند سپرده‌های خود را مدیریت کنند و حتی خدمات بیشتری هم دریافت کنند.

برچسب ها : ،