تاریخ انتشار : پنجشنبه 31 تیر 1395 - 20:41
کد خبر : 14326

کاهش ۳۸ درصدی مطالبات غیرجاری نسبت به کل تسهیلات بانک توسعه صادرات ایران

کاهش ۳۸ درصدی مطالبات غیرجاری نسبت به کل تسهیلات بانک توسعه صادرات ایران

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران از کاهش ۳۸.۲۲ درصدی نسبت ( NPL) بانک در پایان شهریورماه در مقایسه با خرداد ماه سال جاری خبر داد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، رضا ساعدی فر گفت: نسبت (NPL) بانک در خردادماه سال جاری بالغ بر ۲۶.۷۰ درصد بوده

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران از کاهش ۳۸.۲۲ درصدی نسبت ( NPL) بانک در پایان شهریورماه در مقایسه با خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، رضا ساعدی فر گفت: نسبت (NPL) بانک در خردادماه سال جاری بالغ بر ۲۶.۷۰ درصد بوده که در شهریورماه به ۱۶.۴۹ درصد رسیده که بیانگر کاهش ۳۸ درصدی نسبت مانده مطالبات غیر جاری به کل مانده تسهیلات بانک است.
وی این دستاورد را حاصل تغییر رویکردهای اعتباری در مدیریت جدید بانک و پیگیری و تلاش کلیه ارکان اعتباری بانک دانست و افزود: نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات پرداختی (NPL)، یکی از مهمترین شاخص های ارزیابی عملکرد بانک هاست، به طوری که بانک مرکزی با حساسیت ویژه ای، این موضوع را رصد می کند.
معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران بر پیگیری و وصول مطالبات توسط تمام ارکان اعتباری بانک تاکید و خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات و خدمات به مشتریان با رویکرد اولویت دهی به تأمین مالی مشتریان صادراتی و شرکت­های دانش بنیان انجام می شود.
ساعدی فر در ادامه به تشریح گزارش عملکرد اعتباری شش ماهه بانک در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: بالغ بر ۸۲ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۲۹ میلیون دلار تسهیلات ارزی به مشتریان پرداخت شده است.
به گفته معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران، ۵ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال از تسهیلات اعطایی در شش ماهه اول سال به شرکت های دانش بنیان و بالغ بر ۲۲ هزار و ۲۵۷ میلیارد ریال نیز به شرکت های کوچک و متوسط تخصیص یافته است.
وی با اشاره به تخصیص کامل سهمیه تسهیلات قانون جهش مسکن، ۸۰۰ میلیارد ریال در قالب اعطای نیابت به بانک مسکن تا پایان سال ۱۴۰۱، اظهارداشت: سهمیه تسهیلات تکلیفی یاد شده در سال ۱۴۰۲ برای این بانک تعیین نشده است.
ساعدی فر جذب منابع کم هزینه و افزایش درآمد بانک را از سیاست های اعتباری مهم در مدیریت جدید خواند و ادامه داد: این سیاست بطور جدی مبنای تصمیم‌گیری در تمامی فعالیت‌های شعب و ستاد قرار گرفته است.
معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران اذعان داشت: نظارت بر مصرف صحیح منابع بانک در فعالیت‌های تولیدی و صادراتی مشتریان با تمرکز بر هزینه کرد تسهیلات از محل حساب­های مشتری نزد بانک، به‌منظور حصول اطمینان از برگشت به‌موقع منابع و بکارگیری مجدد آن در چرخه فعالیت‌های اقتصادی از دیگر برنامه های اعتباری بانک است.
وی یادآور شد در حال حاضر شش طرح بزرگ و ملی با عاملیت و تامین مالی بانک توسعه صادرات ایران در کشور در حال اجراست که با استعانت از پروردگار و تلاش همکاران، دو طرح از این طرح ها تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
ساعدی فر با اظهار امیدواری برای به بهره برداری رسیدن سه طرح بزرگ دیگر در سال ۱۴۰۳، گفت: راه اندازی این طرح ها موجب افزایش ظرفیت صادرات غیر نفتی و اشتغالزایی در کشور خواهد شد.

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی