تاریخ انتشار : جمعه 26 آبان 1402 - 17:51
کد خبر : 14026

حمایت بانک رفاه کارگران از نهادینه‌سازی فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور

حمایت بانک رفاه کارگران از نهادینه‌سازی فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور

در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور و با هدف بسترسازی ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، تفاهم‌نامه همکاری بانک رفاه کارگران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای امضاء شد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، این تفاهم‌نامه طی مراسمی که به همین منظور در محل این بانک برگزار شد، به

در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور و با هدف بسترسازی ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، تفاهم‌نامه همکاری بانک رفاه کارگران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای امضاء شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، این تفاهم‌نامه طی مراسمی که به همین منظور در محل این بانک برگزار شد، به امضای دکتر اسماعیل للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران و دکتر مهرداد عظیمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور رسید. 

مدیرعامل بانک رفاه کارگران طی سخنانی در این مراسم از آمادگی این بانک به منظور حمایت از برنامه‌های توسعه‌ای این سازمان خبر داد و گفت: موضوع مهارت‌آموزی از جمله مقوله‌های تعیین‌کننده در راستای پایدارسازی فرصت‌های شغلی است و بانک رفاه کارگران به عنوان یکی از بانک‌های پیشرو در زمینه حمایت از اشتغالزایی در کشور، آمادگی دارد تا از اقدامات اجرایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این بخش حمایت کند. 

 

وی با بیان اینکه در آینده شاهد حضور کسب‌وکارهای مختلف بر بستر الکترونیک خواهیم بود، تاکید کرد: به همین دلیل نقش بازیگران نیز در حوزه آموزش‌های شغلی تغییر خواهد کرد و ضرورت دارد بسترهای ارائه این آموزش‌ها با این رویکرد و بر مبنای ارائه آموزش بازاریابی الکترونیک، فراهم شود.

دکتر للـه‌گانی تصریح کرد: بانک رفاه کارگران در سال‌های اخیر توانسته است با توسعه خدمات الکترونیک خود به یکی از بانک‌های برتر کشور در این بخش تبدیل شود. می‌توانیم ظرفیت‌های گسترده این بانک در حوزه فناوری اطلاعات را به منظور توسعه آموزش‌های مهارتی در اختیار سازمان فنی و حرفه‌ای قرار دهیم. 

وی به برنامه این سازمان در راستای راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی اشاره کرد و گفت: ایده راه‌اندازی این تلویزیون بسیار ارزشمند است و می‌تواند نقطه عطفی در راستای توسعه آموزش‌های شغلی باشد. بانک رفاه کارگران در کنار این سازمان و همیار مطمئنی برای آن برای این منظور است و از این ایده کاملا حمایت می‌کند.

 

مدیرعامل بانک رفاه کارگران بر ضرورت ارائه آموزش‌های مرتبط با فروش کالا و خدمات به کسب‌وکارهای مختلف تاکید و از راه‌اندازی سامانه “رفاه‌کار” از سوی این بانک به منظور تسهیل در خرید و فروش محصولات مشاغل خانگی خبر داد و گفت: این سامانه با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال طراحی است و این امکان را فراهم می‌کند تا تولیدکنندگان مشاغل خانگی بتوانند کالای خود را به راحتی به بازار عرضه کنند و بانک رفاه و این وزارتخانه نیز اقدامات حمایتی در راستای معرفی و برندسازی این تولیدات انجام خواهند داد.  

به گفته وی، فاز اول سامانه “رفاه‌کار” با رویکرد داخل و فاز بعدی آن با محوریت فروش در خارج از کشور اجرایی خواهد شد. امکان بهره‌برداری از ظرفیت‌های این سامانه به منظور پیشبرد برنامه‌های اجرایی سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای فروش اینترنتی کالا و خدمات جامعه هدف این سازمان فراهم است.  

دکتر للـه‌گانی به سامانه “بتا” این بانک اشاره کرد و با بیان اینکه آمادگی داریم ظرفیت‌های این سامانه را به سمت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور سوق دهیم، تصریح کرد: این سامانه از جمله سامانه‌های آنلاین و کاربردی است که امکان خرید اقساطی را فراهم ساخته و به‌منظور ارائه خدمات به افرادی کاربرد دارد که حقوق‌شان را از این بانک دریافت می‌کنند.  

وی افزود: پذیرندگان و فروشگاه‌های سراسر کشور نیز که تمایل به همکاری با بانک رفاه کارگران داشته باشند، می‌توانند، در مورد ارائه خدمات خرید اقساطی و اعتباری به مشتریان بانک رفاه با این بانک همکاری کنند.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران در پایان به درگاه پرداخت اینترنتی(IPG) این بانک اشاره کرد و گفت: جامعه هدف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بسیار گسترده است و می‌توانیم برای پیشبرد برنامه‌های آموزشی این سازمان این درگاه را در اختیار آن قرار دهیم تا از این طریق آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای و فراگیران دوره‌های آموزشی بتوانند در محیطی امن و استاندارد نقل و انتقال مالی خود را انجام دهند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نیز طی سخنانی در این مراسم با قدردانی از حمایت‌های بانک رفاه کارگران از این سازمان گفت: این بانک در هر حوزه‌ای که ورود کرده، بسیار اثرگذار بوده است و این مهم برای سازمان نیز کاملا مشهود و شایسته قدردانی است.  

دکتر عظیمی امضای تفاهم‌نامه با بانک رفاه کارگران را نقطه عطفی در توسعه آموزش‌های مهارتی توصیف کرد و گفت: این تفاهم‌نامه نه تنها برای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بلکه برای کل کشور بسیار مهم است و سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف می‌تواند از ظرفیت‌های آن بهره‌مند شود.

وی به راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی از سوی این سازمان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی این تلویزیون اقدام بسیار ارزشمندی در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور محسوب می‌شود و اگرچه در زمینه تولید محتوای آن مشکلی نداریم اما نیازمند همکاری‌های فنی بانک رفاه برای این منظور هستیم.

دکتر عظیمی در پایان تصریح کرد: حوزه‌های فعالیت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بسیار گسترده است و هر کدام از این حوزه‌ها می‌تواند زمینه‌ساز توسعه‌ همکاری‌های متقابل با بانک رفاه کارگران باشد.

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی