صنعت، معدن، تجارت

دستور تثبیت به قیمت ها تا اردیبهشت ۹۷!

دستور تثبیت به قیمت ها تا اردیبهشت 97!

دبیر ستاد تنظیم بازار از ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات تا پایان فروردین ۹۷ خبر داد و گفت: رصد و پایش مستمر کالاهای اساسی ضروری و خدمات مورد نیاز مردم و جلوگیری از نوسانات غیرمنطقی قیمت این کالاها و خدمات یکی از کارهای اصلی ستاد است. بر این اساس، برای ایام پایانی سال و نوروز ۹۷ تصمیمات ویژه‌ای در ستاد تنظیم بازار گرفته شده که از جمله این تصمیمات ممنوعیت افزایش نرخ کالاها و خدمات تا پایان فروردین ۹۷ است که هم شامل نرخ کالاها و خدمات دولتی و هم شامل نرخ کالاها و خدمات صنفی است.

به گزارش اقتصادنیوز ، محسن بهرامی‌ارض‌اقدس اضافه کرد: دستورالعملی صادر شده مبنی بر اینکه اصنافی که خدمات موردنیاز ایام پایانی سال را ارائه می‌کنند مانند خدمات شست‌وشو، خشکشویی‌ها، خدمات اتومبیل و خدمات حمل‌ونقل شهری و بین شهری تا پایان فروردین ۹۷ حق هیچ‌گونه افزایش قیمت را ندارند.

بهرامی گفت: برای بلیت هواپیما هم از همه مبادی سقفی تعیین شده تا به بهانه چارتر شدن پرواز هواپیمایی، اجازه افزایش قیمت بالاتر از آن سقف داده نشود. وی افزود: همچنین برای تهران و مراکز استان‌ها نمایشگاه بهاره برای عرضه تولیدات داخلی و با محوریت اقلامی که در این ایام بیشتر مورد نیاز است برگزار می‌شود که اقلامی مانند کیف، پوشاک، آجیل، شیرینی و اقلام معیشتی را ارائه می‌کنند.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: فروش‌های فوق‌العاده‌ای را در واحدهای صنفی منتخب با اعمال تخفیفات واقعی و کنترل شده پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کردیم تا اقلام معیشتی و کالاهای اساسی مانند برنج، روغن، گوشت، مرغ، تخم‌مرغ، حبوبات و میوه در این ایام از طریق مباشران دولتی مانند شرکت بازرگانی دولتی، شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان تعاون روستایی به وفور عرضه شود تا در شهرهایی که به‌ویژه حجم بالای گردشگر را می‌پذیرند کمبودی نداشته باشند.

بهرامی افزود: برای رصد بازار و مراکز عرضه در این ایام، ستاد ویژه رسیدگی، بازرسی و نظارت با مشارکت اتاق اصناف ایران، سازمان حمایت و سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شده، علاوه بر این، گشت‌های سیار رسیدگی به شکایات مردم نیز از سوی سازمان حمایت تعزیرات حکومتی دایر است تا به فوریت به شکایات مردمی رسیدگی کند.

منبع: اقتصاد.نیوز

  کد خبر
13965
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *