بورسبورس اوراق

پیش‌بینی روند بازار سهام طی روزهای آتی/ نوسان کوتاه مدت بازار طبیعی است

 

یک کارشناس بازار سرمایه در واکنش به افت به یکباره شاخص ها طی دیروز و امروز در بازار سرمایه گفت: نوسان ، جزئی از بازار سهام است و پیش بینی می شود بخشی از افت و اخیر طی روزهای آینده اصلاح شود.

 

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، علیرضا کدیور پیرامون هیجان این روزهای بازار و افت  یکباره شاخص ها طی دو روز گذشته گفت: با توجه به اینکه بازار رشد شدیدی را طی مدت کوتاهی شاهد بود؛ این مسئله سبب شد تا برخی سرمایه گذاران به فکر شناسایی سود افتاده  و اقدام به فروش سهام خود کنند.

وی  با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم  این حجم عرضه سهام در بازار با کمترین اثر منفی هضم شود،  ورود نقدینگی جدید را می طلبد گفت: برخی سهامدارانی را داشتیم که سهام آنها در زیان بود، از این رو بواسطه افزایش رشد سریع شاخص و با رفتن در محدوده سود آنها نیز انگیزه فروش پیدا کردند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: قبل از اینکه این افت شدید و عرضه های گسترده  شروع شود تا حدود زیادی  قیمت سهام برخی شرکت ها با متغیرهای تاثیر گذار از جمله  قیمت های جهانی؛ نرخ ارز، نرخ سود بانکی و سایر متغیرهای داخلی و خارجی اصلاح شده بود که خود این امر انگیزه عرضه بوده است.

کدیور ضمن تاکید بر اینکه بورس به آرامش نیاز دارد، خاطرنشان کرد: این آرامش در همه متغیرها و البته ورود نقدینگی جدید به این بازار سبب می شود تا بورس از واکنش های هیجانی دور باشد.

وی این راهم یادآور شود نوسان جزئی از بازار سهام است و پیش بینی می شود بخشی از  افت اخیر طی روزهای آینده اصلاح شود.

 

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
10675
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط