صنعتصنعت، معدن، تجارت

ثبت سفارش خودرو آغاز شد / امروز آخرین فرصت ثبت سفارش خودروهای با سال ساخت ۲۰۱۶ است

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: ثبت سفارش خودرو از صبح امروز آغاز شد و پایان وقت امروز دهم دیماه آخرین فرصت ثبت سفارش خودروهای با سال ساخت ۲۰۱۶ است و متقاضیان ثبت سفارش این گونه خودروها اقدام کنند.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از شاتا، علی علی آبادی فراهانی با اعلام اینکه ثبت نام در سایت ثبت سفارش خودرو از امروز ساعت ۹:۳۰ صبح آغاز شده است، تصریح کرد: مصوبه ابلاغی دیروز هیأت وزیران در مورد واردات خودروهای سواری، تکمیل آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو مصوب سال ۱۳۸۲ و اصلاحات آن بود.

وی با بیان اینکه ماده (۱۳) تا (۱۷) به آیین نامه مذکور اضافه شده است، افزود: در ماده (۱۳) تأکید شده که واردات خودرو منوط به داشتن نمایندگی رسمی و زیرساخت‌های لازم برای ارایه خدمات پس از فروش است.

علی آبادی فراهانی در خصوص واردات توسط اشخاص غیرنماینده نیز گفت: واردات توسط اشخاص حقیقی و حقوقی غیر نماینده در صورتی که با نمایندگان رسمی قرارداد ارایه خدمات پس از فروش منعقد کنند، امکان پذیر است.

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت با تشریح ماده ۷ آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو مصوب اسفندماه ۹۵ هیأت وزیران، اضافه کرد: خودورهای وارداتی که از سال ساخت آن‌ها کمتر از یکسال گذشته است نیز امکان ثبت سفارش دارند و امروز دهم دی ماه که آخرین روز سال میلادی ۲۰۱۷ محسوب می شود، آخرین فرصت ثبت سفارش خودروهای با سال ساخت ۲۰۱۶ است.

علی آبادی فراهانی در پایان تصریح کرد: متقاضیان ثبت سفارش این گونه خودروها تا پایان وقت اداری امروز نسبت به انجام مراحل ثبت سفارش اقدام کنند و دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت مساعدت و همکاری لازم را در این خصوص به عمل می‌آورد.

منبع

ایدرو

  کد خبر
10917
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط