بانک و بیمهطلا و ارز

اعلام دلایل رشد قیمت سکه و طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر دلایل رشد ۲۸ هزار تومانی نرخ سکه و افزایش سه هزار تومانی طلا را اعلام کرد و گفت: افزایش ۲۸ دلاری نرخ اونس جهانی و همچنین ارز دلیل اصلی رشد قیمت در بازار است.

محمد کشتی آرای، با بیان اینکه، قیمت اونس جهانی در هفته گذشته افزایش شدیدی داشته است، اظهارداشت: علاوه بر این نرخ ارز از روز گذشته نیز رشد داشته است. وی ادامه داد: این دلایل باعث رشد ۲۸ هزار تومانی نرخ سکه و سه هزار تومانی قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از ایبنا ، رییس اتحادیه طلا و جواهر با تاکید بر اینکه نرخ طلا و سکه هم اکنون در بازار حباب ندارد، گفت: حراج سکه طی هفته های گذشته بسیار بر بازار تاثیر گذار بوده به نحوی که اگر این واگذاری ها نبود به طور طبیعی با حباب شدید مواجه می شدیم، اما این حراج ها از میزان التهاب کاست.

رییس اتحادیه طلا و جواهر خاطر نشان کرد: میزان خرید و فروش در بازار معمول است و مسئله غیر عادی در بازار وجود ندارد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار هم اکنون در بازار ۱۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان، سکه طرح قدیم ۱,۳۹۸,۰۰۰ تومان، سکه امامی ۱,۴۴۵,۰۰۰ تومان، نیم ۷۰۶,۰۰۰ تومان و ربع ۴۱۹,۰۰۰ تومان در حال داد و ستد است.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
10930
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط