بانک و بیمهطلا و ارز

رکورد اونس جهانی با رشد ۱۷درصدی شکست/ رشد قیمت طلا ادامه خواهد داشت؟

در آغاز سال میلادی ۲۰۱۷ قیمت هر اونس جهانی طلا ۱۱۵۱ دلار بود و اگر چه روند پر فراز و نشیبی را طی کرد اما بر موج صعود سوار شد و در ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور ماه) به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۳۵۴ دلار رسید.

به گزارش خبرنگار آرمان اقتصادی، ارزش طلای جهانی با افزایش حدود ۱۳ درصد معادل ۱۵۲ دلار در هر اونس،  نسبت به شروع سال میلادی، امروز ۱۳۰۳ دلار معامله شد.

بر اساس تحلیل آیت محمد ولی، کارشناس بازار طلا این قیمت‌ها، قیمت واقعی طلا نیست و در سطح جهانی کنترل می‌شود و البته بعد از پایان تعطیلات سال نو میلادی حجم معاملات بالا می‌رود که در این صورت می‎‌توان روند اصلی تغییر قیمت را تعیین کرد.

به گفته او تنش‌های خاورمیانه و سخت شدن کار تولید و ذخیره سازی طلا به عنوان پشتوانه، باعث افزایش قیمت طلا تا سقف ۲۰۰ دلار شده است.

این کارشناس معتقد است که  تا پایان سال شمسی شاهد روند افزایشی قیمت طلا خواهیم بود و پیش بینی می‌شود در اول تابستان سال آینده شاهد جهش چشمگیر قیمت طلا باشیم.

جدول زیر نوسانات قیمت انس جهانی را نشان می‌دهد:

آرمان اقتصادی رکورد اونس جهانی با رشد ۱۷درصدی شکست/ رشد قیمت طلا ادامه خواهد داشت؟ "alt = "پایگاه خبری آرمان اقتصادی 1514620574_367_18 رکورد اونس جهانی با رشد ۱۷درصدی شکست/ رشد قیمت طلا ادامه خواهد داشت؟ " src="http://armaneghtesadi.ir/wp-content/uploads/2017/12/1514620574_367_18.jpg" />

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
10208
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط