صنعت، معدن، تجارت

احتمال افزایش صادرات ایران به عمان به ۵ میلیارد دلار

خرمشهر- رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان گفت: حجم مبادلات تجاری ایران و عمان با راه‌اندازی خط کشتیرانی خرمشهر به عمان به پنج میلیارد دلار می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محسن ضرابی عصر امروز در آئین گشایش نخستین خط مستقیم کشتیرانی خرمشهر به عمان در جمع خبرنگاران در اداره بندر خرمشهر اظهار کرد: حجم مبادلات تجاری ایران به عمان در سال ۹۲، ۱۴۸ میلیون دلار بوده که تا سال ۹۵ با فراهم‌سازی زیرساخت‌ها این میزان به ۵۴۰ میلیون افزایش یافت.

وی، راه‌اندازی خط دریایی مستقیم خرمشهر به عمان را به عنوان اقدامی تکمیل کننده در راستای ارتقای سطح مبادلات تجاری میان دو کشور ایران و عمان خواند و بعد از افتتاح خط کشتیرانی خرمشهر به صحار عمران، دو خط کشتیرانی از چابهار و بوشهر به بندر صحار نیز در دستور کار اتاق مشترک ایران و عمان قرار دارد که با افزایش این راه‌های ارتباطی می‌توان پیش بنی کرد میران فعلی حجم مبادلات تجاری به پنج میلیارد دلار افزایش یابد.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، کشور عمان را به عنوان مقصد مناسب صادرات ایران اعلام کرد و از فراهم بودن امکان ثبت شرکت، راحتی در اخذ روادید و روابط بانکی مناسب در عمان به عنوان مؤلفه‌های مناسب افزایش تبادلات تجاری ایران با این کشور یاد کرد.

وی، برقراری ارتباط با بانک‌های سراسر جهان از طریق کشور عمان را به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های افزایش تعاملات با این کشور دانست و توضیح داد: روابط بانکی میان کشور ایران و عمان برقرار است و این امکان وجود دارد که از طریق بانک ایران با بانک عمان و از طریق بانک عمان با سراسر دنیا ارتباط بانکی داشت.

منبع

مهر

  کد خبر
10550
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر