اقتصاد کلان

رشد ۲۶ درصدی افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی


از جمع ۱۲ هزار میلیارد تومان مجوزهای صادره افزایش سرمایه طی ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۹۶، حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان آن از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران بوده که افزایش سرمایه از این محل نسبت به سال گذشته رشد ۲۶ درصدی داشته است.
 

طی ۹ماهه منتهی به پایان آذر ۹۶، برای ۷۶ شرکت مجوز افزایش سرمایه صادر شده است که حجم این مجوزها بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان است.

علی بیگ‌زاده میلانی، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار، به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: از جمع ۱۲ هزار میلیارد تومان مجوزهای صادره افزایش سرمایه طی این مدت، حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان آن از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران بوده که افزایش سرمایه از این محل نسبت به سال گذشته رشد ۲۶ درصدی داشته است.

بیگ زاده تصریح کرد: تقریبا نصف مجوز افزایش سرمایه های صادره در ۹ماهه نخست سال از حیث مبلغی مربوط به گروه محصولات شیمیایی و فلزات اساسی است.

وی افزود: ثبت افزایش سرمایه آخرین مرحله از انجام تشریفات قانونی است و شرکتهایی که در سنوات گذشته مجوز دریافت کرده اند و ثبت افزایش سرمایه آنها در ۹ ماهه اول سال صورت گرفته است به ۷۵ شرکت بالغ می شوند.

مدیر بازار اولیه سازمان بورس در ادامه مجموعه مجوزهای پذیره نویسی در بازار اولیه برای اوراق تامین مالی اسلامی از جمله مرابحه، اجاره و مشارکت را با احتساب اوراق معاف از ثبت حدود ۴۴۰۰ میلیادر تومان اعلام کرد.

Source link

قالب وردپرس

  کد خبر
9311
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *