اقتصاد کلان

کار افزار انگلیسی «بانک جامع اطلاعات مالی ایران» رونمایی شد


پس از ارائه نسخه فارسی اپلیکیشن «بانک جامع اطلاعات مالی ایران» در فروردین‌ ماه سال جاری، طبق برنامه ‌ریزی صورت‌ گرفته اکنون نسخه انگلیسی این اپلیکیشن نیز منتشر شد.


نسخه انگلیسی اپلیکیشن «بانک جامع اطلاعات مالی ایران با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر شاپور محمدی در مراسم رونمایی از این محصول از اقدامات مرکز در توجه به توسعه محصولات نوآورانه قدردانی کرد و گفت: اهتمام مرکز مالی برای اقدامات نورآورانه قابل تقدیر است.

وی نسخه اپلیکیشن IFDB را لازمه بین المللی شدن دانست و آن را همچون سایر فعالیت های مرکز مالی ایران به مانند پایگاه داده‌ های تحقیقاتی مالی ایران(IFDC)  مهم و کارگشا دانست.

پس از ارائه نسخه فارسی اپلیکیشن «بانک جامع اطلاعات مالی ایران» در فروردین‌ ماه سال جاری، طبق برنامه ‌ریزی صورت‌ گرفته اکنون نسخه انگلیسی این اپلیکیشن نیز منتشر شد.

در این نسخه کلیه اطلاعات معاملاتی شرکت‌ های پذیرفته شده در بورس ‌های‌ اوراق بهادار به همراه اطلاعات کلیه نهاد های تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، بانک مرکزی و بیمه مرکزی به زبان انگلیسی تهیه شده است.

مدیرعامل مرکز مالی ایران در آیین رونمایی این محصول هدف از این مهم را تسهیل دسترسی فعالان و سرمایه‌ گذاران خارجی به اطلاعات شرکت‌ های ایرانی به منظور سرمایه‌ گذاری در آنها دانست.

به گفته علی نقوی، این نخستین نوع از این دسته اپلیکیشن‌ هاست که توسط مرکز مالی ایران در کشور طراحی و تولید شده‌ است.

وی در ادامه با بیان اینکه نسخه انگلیسی این اپلیکیشن در دو نسخه اندروید و IOS تهیه و قابل دسترسی است، گفت: امیدواریم بتوانیم در این راستا گام‌ های موثری برداریم.

Source link

قالب وردپرس

  کد خبر
8392
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *