ecodev.ir ecodev.ir ecodev.ir ecodev.ir

مدیریت حجم اوراق، سیاست اصلی بازار سرمایه/ ارائه فرصت‌های ایران در نمایشگاه کیش با حضور بیش از ۴۵مهمان خارجی


رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه ورود اوراق به بازار به کاهش نرخ تامین مالی در کشور کمک می‌کند این موضوع را یکی از پیامدهای مثبت اوراق بدهی در کشور دانست.


رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سیاست‌های سازمان بورس و اوراق بهادار بر این است که همه اوراق در بازار با نرخی منطقی عرضه شود‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از پایگاه خبری آرمان اقتصادی، دکتر شاپور محمدی در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات گفت: از سیاست‌گذاران کلان خواستیم تا خارج از ظرفیت بازار، اوراق وارد نشود.

 سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه مدیریت حجم اوراق سیاست اصلی ما در بازار سرمایه است، عنوان کرد: ورود اوراق به بازار کاهش نرخ تامین مالی در کشور را به همراه دارد و این موضوع یکی از پیامدهای مثبت اوراق بدهی در کشور است.

وی در ادامه گفت: حجم این اوراق برای سال جاری در قانون بودجه ۳۴هزار میلیارد تومان تعیین شده که ۱۶هزار میلیارد تومان اوراقِ قبل سر رسید خواهد شد.

محمدی همچنین تصریح کرد: این سر رسید کمک خواهد کرد که حجم کلی خیلی افزایش پیدا نکند از این رو ۱۶هزار میلیارد تومان جایگزین می‌شود و بخشی هم اوراق جدید منتشر خواهد شد.

وی در پایان افزود: در نمایشگاه کیش بیش از ۴۵مهمان خارجی حضور دارند که بسیاری از فرصت‌های ایران را به دنیا معرفی خواهد کرد و منطقه آزاد کیش به علت سهل بودن ورود و خروج سرمایه‌گذاران خارجی کمک خواهد کرد که این رابطه کاراتر برقرار شود.

Source link

قالب وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com