اقتصاد کلان

دو دهک اول و روستائیان در اولویت دریافت سود سهام عدالت


سود قطعی پرداختی مشمولان سهام عدالت حداکثر ۴ هزار میلیارد تومان خواهد بود که احتمال تغییر دارد اما از ۳٫۴ هزار میلیارد تومان کمتر نخواهد بود. این سود در سه مرحله بین حدود ۴۹ میلیون نفر مشمول توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام توزیع سود ۶۹ هزار تومانی سهام عدالت در ۳ مرحله گفت: دو دهک اول و روستائیان در اولویت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، در گفت و گو با رادیو با بیان اینکه تا به امروز حدود ۳٫۴ هزار میلیارد تومان از محل تقسیم سود شرکت ها در مجامع به سهام عدالت اختصاص یافته گفت: برای اختصاص این سود به سازمان خصوصی‌سازی به عنوان نماینده مردم ، شرکتها از اواخر تیرماه به مدت ۸ ماه فرصت پرداخت را دارند. در این بین فقط هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به دلیل عدم برگزاری مجمع سالانه ، سودی را توزیع مصوب نکرده که برآورد می شود حدود ۶۰۰ میلیارد تومان باشد.

وی ادامه داد: سود قطعی پرداختی مشمولان سهام عدالت حداکثر ۴ هزار میلیارد تومان خواهد بود که احتمال تغییر دارد اما از ۳٫۴ هزار میلیارد تومان کمتر نخواهد بود. این سود در سه مرحله بین حدود ۴۹ میلیون نفر مشمول توزیع خواهد شد.

پوری حسینی افزود:‌ ابتدا سود مشمولان حاضر در دو دهک پائین جامعه و تحت پوشش سازمانهای حمایتی پرداخت می شود. سپس روستائیان بیکار و در مرحله بعد سایر روستائیان مشمول سهام عدالت.

به گفته وی امکان پرداخت همزمان این مقدار از سود وجود ندارد.

 

Source link

قالب وردپرس

  کد خبر
7778
کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *