تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1402 - 20:14
کد خبر : 13928

تعامل بانک کشاورزی و صندوق توسعه ملی در راستای تحکیم پایه های امنیت غذایی

تعامل بانک کشاورزی و صندوق توسعه ملی در راستای تحکیم پایه های امنیت غذایی

مدیرعامل بانک کشاورزی در نشستی که با حضور محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی و مهدی غضنفری رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی برگزار شد، بر ضرورت افزایش تعاملات صندوق توسعه ملی و این بانک با هدف تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، در

مدیرعامل بانک کشاورزی در نشستی که با حضور محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی و مهدی غضنفری رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی برگزار شد، بر ضرورت افزایش تعاملات صندوق توسعه ملی و این بانک با هدف تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، در جریان این نشست که روز دوشنبه بیست و دوم آبان ماه در محل صندوق توسعه ملی برگزار شد، فرشید فرخ‌نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به اهداف توسعه‌ای و ماموریت‌های این بانک و نقش تعاملات دو جانبه با صندوق توسعه ملی در پیشبرد این اهداف، افزود: منابع ارزی این صندوق که در اختیار بانک کشاورزی قرار می گیرد، به توسعه صنایع تبدیلی صادرات محور و منابع ریالی آن نیز در بخش تولیدات محصولات کشاورزی اختصاص می یابد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بانک کشاورزی و سابقه جذب منابع صندوق توسعه ملی برای کمک به توسعه بخش کشاورزی، اظهار داشت: با جا به‌ جایی سرفصل‌ها و اعطای تسهیلات به بخش‌هایی که متقاضی بیشتری دارند، می توان به تولیدکنندگان و فعالان این بخش خدمات مطلوب تری ارائه کرد.

فرخ‌نژاد تصریح کرد: تخصیص بهینه منابع صندوق توسعه ملی به بانک کشاورزی علاوه بر ارز آوری، نقش پُر رنگی در امنیت غذایی جامعه و گسترش تولید در این بخش دارد.

مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه استفاده بهینه از ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی برای کمک به بخش کشاورزی به ویژه صنایع تبدیلی و طرح‌های بزرگ این بخش همواره مورد تاکید بوده است، خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی با اتکا به گستردگی شعب در سراسر کشور و همچنین ظرفیت‌های بالای کارشناسی، آگاهی و شناخت خوبی نسبت به جامعه هدف دارد و با استفاده از این امکانات قادر خواهیم بود منابع را در محل مناسب و همسو با رونق تولید در بخش کشاورزی اختصاص دهیم.

وی با اشاره به توافقات انجام شده بین وزارت جهاد کشاورزی، صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی ابراز امیدواری کرد: از این ظرفیت ها برای توسعه بخش کشاورزی و تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور استفاده شده و خدمات  مطلوب تری به کشاورزان و دیگر فعالان این بخش ارائه شود.