تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 آبان 1402 - 20:30
کد خبر : 13552

دستاوردهای سفر مدیریت شهری به چین با حمایت همه جانبه بانک شهر محقق شد

دستاوردهای سفر مدیریت شهری به چین با حمایت همه جانبه بانک شهر محقق شد

شهردار تهران با حضور در صحن شورای شهر تهران، گزارش دستاوردهای سفر مدیریت شهری به چین را ارائه داد و از نقش مدیرعامل بانک شهر در کمک به حمل و نقل عمومی قدردانی کرد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک شهر، علیرضا زاکانی که اخیرا در سفر به چین برای شرکت

شهردار تهران با حضور در صحن شورای شهر تهران، گزارش دستاوردهای سفر مدیریت شهری به چین را ارائه داد و از نقش مدیرعامل بانک شهر در کمک به حمل و نقل عمومی قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک شهر، علیرضا زاکانی که اخیرا در سفر به چین برای شرکت در اجلاس «یک کمربند، یک جاده» حضور یافته بود و قرارداد واگن‌های مترو را نیز نهایی کرد با حضور در صحن شورای شهر تهران دستاوردهای سفر خود به چین به ویژه در حوزه حمل و نقل را در قالب گزارشی برای اعضای شورای شهر تهران تشریح کرد.
شهر دار تهران با بیان اینکه بزرگترین دستاوردهای سفر مدیریت شهری به چین در حوزه اقتصادی و حمل و نقل است، گفت: در این سفر واردات ۷۹۱ واگن از چین را که سال ۱۳۹۵ مقرر شده بود و در سال ۹۶ تبدیل به قرارداد شده بود، را عملیاتی کردیم ارزش قرارداد واردات واگن یک میلیارد دلار است که از محل پشتیبانی دولت انجام می‌شود.
زاکانی با اعلام اینکه مجاب کردن طرف چینی برای پشتیبانی مالی از مجموعه قراردادها به ارزش یک میلیارد و ۴۰ میلیون دلار در پنج قرارداد از دیگر موفقیت‌ها سفر چین بود، اظهار کرد: این کمک با تنفس یک تا سه ساله از دستاوردهایی بود که طرف چینی بیان می کرد این شیوه کار با ایران برای اولین بار است که اتفاق می افتد. مدیرعامل بانک شهر همکاری جدی داشت و حضور ایشان سبب این اتفاق شد.
شهردار پایتخت همچنین تصریح کرد: موفقیت در انعقاد یک تفاهم نامه و مقدمه یک قرارداد بین طرف چینی و شرکت ایرانی مدل جدیدی بود که مبتنی بر توانمندی های یک شرکت ایرانی، حدود یک میلیارد دلار پروژه در شهر تعریف شد و اجرای خط ۱۱ مترو و شروع تا پنج درصد با امکانات چینی ها تضمین شد. عملاً دستاوردهای مالی و اقتصادی این سفر بالغ بر سه میلیارد دلار است.

برچسب ها : ،