تاریخ انتشار : شنبه 8 مهر 1402 - 12:11
کد خبر : 12933

اجرای نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن با مشارکت ۳ وزارتخانه

اجرای نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن با مشارکت ۳ وزارتخانه

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از سیاست‌ها و رویکردهای دولت سیزدهم اجرای نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن است که در اجرای این سیاست بخش عمده‌ای از ارکان دولت همچون وزارت راه و سهرسازی، وزارت اقتصاد و وزارت صمت مشارکت حداکثری خواهند داشت.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از وزارت

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از سیاست‌ها و رویکردهای دولت سیزدهم اجرای نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن است که در اجرای این سیاست بخش عمده‌ای از ارکان دولت همچون وزارت راه و سهرسازی، وزارت اقتصاد و وزارت صمت مشارکت حداکثری خواهند داشت.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» در خصوص راه‌اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن، گفت: دولت سیزهم با مکانیزم‌هایی تلاش کرده است تا فاصله قیمت تمام شده مسکن و قدرت خرید مردم را کاهش دهد. رییس‌جمهور اخیرا در دوازدهمین جلسه شورای‌عالی مسکن تاکید کرد که بانک‌ها برای ارایه تسهیلات نهضت ملی مسکن و ساخت و تولید مسکن همکاری خود را تقویت کنند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این دوره و با تاکید رییس دولت سیزدهم نهضت کاهش قیمت تمام شده مورد تصریح است و بر این اساس تمامی ارکان دولت وظیفه دارند بر این مهم اهتمام ورزند.

به گفته بذرپاش، در تفاهمی که بین وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی انجام شده، مقرر است تا مصالح ساختمانی از جمله سیمان و فولاد با قیمت مناسب و در حجم انبوه در اختیار سازندگان نهضت ملی مسکن قرار گیرد تا بتوان بخش عمده‌ای از متقاضیان واقعی مسکن را صاحب خانه کرد.

وی تصریح کرد: به دستور رئیس‌جمهور نهضتی در خصوص کاهش قیمت تمام شده مسکن در دستور کار وزارتخانه قرار داد. با همراهی دیگر اعضای دولت کمیته‌ای ویژه برای این موضوع تشکیل شد تا قیمت اجزای مختلف مصالح کاهش یابد.

بذرپاش گفت: با مذاکراتی که وزارت راه و شهرسازی با وزارت صمت انجام داده، مقرر شد، وزارت صمت مسئولیت یابد تا سیمان و فولاد با قیمت مناسب در اختیار پروژه نهضت ملی قرار بگیرد که قطعا اثر مناسبی در قیمت خواهد داشت.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی