تاریخ انتشار : یکشنبه 23 مرداد 1401 - 0:17
کد خبر : 1282

قرض‌الحسنه مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور را حل می‌کند

قرض‌الحسنه مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور را حل می‌کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که ترویج فرهنگ قرض الحسنه می‌تواند موجب شکوفایی اقتصاد کشور و حل مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی جامعه شود. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، «ابراهیم عزیزی» عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که ترویج فرهنگ قرض الحسنه می‌تواند موجب شکوفایی اقتصاد کشور و حل مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی جامعه شود.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، «ابراهیم عزیزی» عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در برنامه «گفت‌وگوی اقتصادی» رادیو گفت‌وگو درباره ضریب نفوذ بانکداری قرض‌الحسنه در مسئولیت‌های اجتماعی کشور سخن گفت.
عزیزی یکی از وظایف و مأموریت های مهم سیستم بانکداری در حوزه مسئولیت های اجتماعی را توجه به امر وام قرض الحسنه دانست و گفت: ترویج فرهنگ قرض الحسنه می‌تواند موجب شکوفایی اقتصاد کشور و حل مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی جامعه شود.
وی با اذعان به کم توجهی و غفلت های صورت گرفته نسبت به این موضوع مهم تصریح کرد: برداشت و بررسی و ارزیابی ما از نظام بانکی این است که بانکها کمتر به وظایف و مسئولیت های اجتماعی خود توجه و عمل کردند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما باید تلاش کنیم که حوزه وام‌های قرض الحسنه با قوانین ما منطبق و اقدامات بانکی نیز با مبانی دین اسلام سازگارتر شود.
عزیزی اظهار کرد: متاسفانه نگاه و مقررات و سیاست هایی که امروز در کشور حاکم است سیستم بانکی را مجبور به مسائلی کرده و این طور نیست که مسئولان و مدیران کاری نکرده نباشند یا نخواسته باشند که اقدامی کنند.
این نماینده مجلس گفت: عدم وصول مطالبات و تأخیر در پرداخت مطالبات بانک بی توجهی به پرداخت حق و حقوق بانکی به نوعی نگران هایی ایجاد کرده که نمی توان نادیده گرفت.