تاریخ انتشار : شنبه 11 شهریور 1402 - 11:22
کد خبر : 12432

دکتر بهزاد شیری : فروش ارز اربعین به ۳۳۵ هزار نفر توسط شعب و باجه های منتخب پست بانک ایران تا ۱۰ شهریور

دکتر بهزاد شیری : فروش ارز اربعین به ۳۳۵ هزار نفر توسط شعب و باجه های منتخب پست بانک ایران تا ۱۰ شهریور

دکتر بهزاد شیری مدیر عامل پست بانک ایران گفت: از زمان شروع فروش ارز در شعب و باجه‌های پست بانک ایران تا روز جمعه ۱۰ شهریور ماه ۱۴۰۲، به ۳۳۵هزار و ۸۴۴ نفر از زائران اباعبد الله الحسین (ع) ارز اربعین و به مبلغ ۵۷ میلیارد و ۱۸۷ میلیون و ۳۳۰ هزار دینار عراق فروخته

دکتر بهزاد شیری مدیر عامل پست بانک ایران گفت: از زمان شروع فروش ارز در شعب و باجه‌های پست بانک ایران تا روز جمعه ۱۰ شهریور ماه ۱۴۰۲، به ۳۳۵هزار و ۸۴۴ نفر از زائران اباعبد الله الحسین (ع) ارز اربعین و به مبلغ ۵۷ میلیارد و ۱۸۷ میلیون و ۳۳۰ هزار دینار عراق فروخته شده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، دکتر شیری افزود: پست بانک ایران تمهیدات ویژه ای برای تسهیل و دسترسی فروش ارز اربعین در سال ۱۴۰۲ اتخاذ کرده است و در این رابطه نسبت به فعال سازی ۹۸۵ شعبه شهری و باجه روستایی منتخب در سراسر کشور برای فروش ارز اربعین به زائران محترم اقدام نموده است.
مدیر عامل پست بانک ایران اظهار کرد: در این رابطه ۷۱۵ باجه روستایی بانک در سراسر کشور برای فروش ارز اربعین تعیین شده که با توجه به گستره جغرافیایی حضور آنها دسترسی و سهولت بیشتری برای زائران جهت خرید ارز ایجاد شده است.
دکتر شیری در ادامه تاکید کرد: تمامی ۹۸۵ شعبه و باجه پست بانک ایران در روز های تعطیل نیز به صورت کشیک فعال بوده و آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز بوده و برای خرید ارز نیازی به افتتاح و یا داشتن حساب نمی‌باشد.
وی افزود: فروش ارز به زائرین بالای ۵ سال و به هر زائر ۲۰۰ هزار دینار عراق تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ ادامه خواهد داشت و سرپرستان خانوار با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانوار می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین اعضای خانوار خود (همسر و فرزندان) از نزدیک ترین شعبه شهری و باجه روستایی تعیین‌شده اقدام کنند.
دکتر شیری تاکید کرد: مدارک مورد نیاز برای مراجعه به بانک و دریافت اسکناس دینار عراق، ارایه اصل کارت ملی و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر است.
مدیر عامل پست بانک ایران با اشاره به اینکه فروش ارز به زائرین محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند ، گفت: زائران و هموطنان محترم برای کسب اطلاع از شعب و باجه های منتخب پست بانک ایران برای فروش ارز اربعین به آدرس : https://www.postbank.ir/arbaein مراجعه کنند.