تاریخ انتشار : سه شنبه 17 مرداد 1402 - 3:26
کد خبر : 11699

جهیزیه زوجین دهه شصتی با وام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تأمین می‌شود

جهیزیه زوجین دهه شصتی با وام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تأمین می‌شود

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای تکمیل پازل حمایت خود از نهاد خانواده و ازدواج جوانان، در چارچوب تفاهم‌نامه با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، نسبت به پرداخت وام به زوجین دهه شصتی ساکن روستا اقدام می‌کند. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در جلسه امضای

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای تکمیل پازل حمایت خود از نهاد خانواده و ازدواج جوانان، در چارچوب تفاهم‌نامه با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، نسبت به پرداخت وام به زوجین دهه شصتی ساکن روستا اقدام می‌کند.
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، دکتر «انسیه خزعلی» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تشکر می‌کنم؛ زیرا با امضای این تفاهم‌نامه در یک حرکت خیر سهیم شد که می‌تواند بخشی از چالش‌ها و خلأهای جامعه را پوشش دهد.
وی اظهار داشت: علت اصلی توجه به بانوان دهه ۱۳۶۰ این است که این عزیزان در حال نزدیک شدن به تجرد قطعی هستند.
خزعلی گفت: مقدمه افزایش جمعیت ازدواج است و از این نظر وام ازدواج نیز اهمیت بالایی دارد. امیدواریم در سال آینده با افزایش بودجه، بتوانیم این تفاهم‌نامه را به شهرها نیز گسترش دهیم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تأکید کرد: اگر در دهه کنونی وضعیت ازدواج و فرزندآوری بهبود نیابد، با مشکلاتی جدی روبه‌رو خواهیم بود.
حمایت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از نهاد خانواده و افزایش جمعیت
در ادامه این نشست دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: دولت سیزدهم نگاه متفاوتی به قرض‌الحسنه دارد و بانکداری قرض‌الحسنه در این دولت از اهمیت بالایی برخوردار است و خوشبختانه توفیقات قابل توجهی نیز به دست آورده است.
وی در همین رابطه افزود: در آغاز فعالیت این دولت منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران حدود ۵۰ همت بود، در حالی که اکنون به حدود ۲۰۰ همت رسیده است.
شمسی نژاد خاطرنشان ساخت: سقف وام‌های قرض‌الحسنه در ۲ مرحله از ۵۰ به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و تعداد وام‌های پرداختی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز در هر سال نیز به حدود ۳ میلیون فقره رسیده است. میزان مشتریان بانک از ۱۱ به حدود ۱۵ میلیون نفر رسیده است.
وی ادامه داد: بیش از ۷هزار پذیرنده و تولیدکننده داخلی محصولات خود را با کالاکارت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به فروش می‌رسانند. خوشبختانه بانک شرایط بسیار مثبتی دارد و بهترین عملکرد را از نظر شاخص مطالبات به مصارف در سطح شبکه بانکی کشور به ثبت رسانده است.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران افزود: این بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی و عام‌المنفعه نیز پیشگام بوده و اقدامات مختلفی را در این زمینه انجام داده است. بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی و مشارکت در بیمه بیش از ۵ میلیون خانه روستایی یکی از اقدامات انجام شده است.
شمسی‌نژاد اظهار داشت: سال گذشته ۱۰۰۰ فقره جهیزیه با مشارکت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و به‌صورت کمک بلاعوض تأمین مالی شد.
وی با اشاره به اهمیت گسترش شمولیت مالی، گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بسیاری از خدمات خود را به‌صورت غیرحضوری انجام می‌دهد و به همین علت در روستاهایی که دسترسی به شعب وجود ندارد، دریافت خدمات به‌راحتی برای مردم امکان‌پذیر شده است.
شمسی‌نژاد تأکید کرد: اکنون ضمانت وام‌ها آسان شده و بر اساس اعتبارسنجی بسیاری از ضمانت‌ها حذف شده است. همچنین متقاضیان وام می‌توانند سفته الکترونیک را به‌عنوان ضمانت ارائه کنند.
وی با تأکید بر ضرورت تسهیل‌گیری ازدواج بانوان دهه ۱۳۶۰ گفت: در چارچوب تفاهم‌نامه کنونی، جهیزیه این بانوان از طریق دریافت وام قرض‌الحسنه خریداری خواهد شد.
گفتنی است بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پیش از این نیز ۱۰۰۰ فقره جهیزیه را به‌صورت کمک بلاعوض در اختیار زوج‌های تحت پوشش کمیته امداد قرار داده است. این بانک افزون بر عملکرد درخشان در حوزه پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری، با اجرای طرح کالاکارت زمینه را برای دریافت وام قرض‌الحسنه بدون نیاز به ایجاد معدل حساب ایجاد کرده تا زوج‌های جوان بتوانند هر کدام تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان کالاکارت دریافت کرده و لوازم خانگی مورد نیاز خود را تهیه کنند.