تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 مرداد 1402 - 4:23
کد خبر : 11602

کسب سود قابل توجه در بانک سینا

کسب سود قابل توجه در بانک سینا

بانک سینا در شرایط خوبی از دید بنیادی قرار دارد به طوری که رشد درآمدهای عملیاتی منجر به سود سودسازی خوبی در این بانک شده است. بانک سینا در ۳ ماهه به مدد رشد قابل توجه ۸۸ درصدی درآمد حاصل از تسهیلات‌دهی و سپرده‌گذاری به درآمد ده‌هزار و ۲۸۰ میلیاردریالی رسیده است تا عمدتا این

بانک سینا در شرایط خوبی از دید بنیادی قرار دارد به طوری که رشد درآمدهای عملیاتی منجر به سود سودسازی خوبی در این بانک شده است.

بانک سینا در ۳ ماهه به مدد رشد قابل توجه ۸۸ درصدی درآمد حاصل از تسهیلات‌دهی و سپرده‌گذاری به درآمد ده‌هزار و ۲۸۰ میلیاردریالی رسیده است تا عمدتا این رشد سبب افزایش درآمد عملیاتی به میزان ۶۵ درصد شود.
هزینه‌های مالی بانک صفر و هزینه مطالبات مشکوک‌الوصول نیز تنها ۵۵۰ میلیارد ریال بوده که یکی از پایین‌ترین هزینه‌ها را در این زمینه دارد. بانک سینا درحالی شاهد رشد قابل توجه ۱۴۴ درصدی سود خالص ۳ ماهه می‌باشد که روند رو به رشد وضعیت عملیاتی این بانک در تیرماه نیز ادامه داشته است.
درآمد تسهیلات اعطایی بانک به بیش از ۲۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در ۴ ماهه افزایش داشته که از این رقم شش هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال آن تنها برای تیرماه بوده است.
درآمد سپرده‌گذاری بانک هم با رشد یک هزار و ۴۳ میلیارد ریالی در تیرماه به بیش از چهار هزار میلیارد ریال رسیده است.
درآمد اوراق بدهی در پایان ۴ ماهه نخست سال جاری به بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده اما نکته مهم، درآمد کارمزدی بانک سینا است که در تیرماه با شناسایی رقم هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال، جمع این درآمدها را به بیش از سه هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال رسانده است.
بانک سینا در ۳ ماه ابتدای سال ۱۴۰۲ به جمع درآمد ۲۵ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال رسیده و این در حالی است که در تیرماه، این درآمدها به بیش از ده هزار میلیارد تومان بالغ شده که حاکی از تحولات اساسی در درآمدزایی این بانک است.

منبع: بورس۲۴

برچسب ها : ،