تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 تیر 1402 - 17:11
کد خبر : 11335

تصویب صورت های مالی ۱۴۰۱ بانک پارسیان با رای اکثریت سهامداران/ مجمع فوق العاده به تنفس خورد

تصویب صورت های مالی ۱۴۰۱ بانک پارسیان با رای اکثریت سهامداران/ مجمع فوق العاده به تنفس خورد

مجامع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان ساعت ۸ صبح روز پنج‌شنبه۲۹ تیرماه ۱۴۰۲ با حضور حدود ۸۶ درصد سهامداران برگزار و به صورت آنلاین نیز از طریق سایت بانک پخش شد، صورت های مالی ۱۴۰۱ این بانک با رای اکثریت سهامداران به تصویب رسید. در این مجمع، بر اساس مفاد اساسنامه و تایید سهامداران، هیات

مجامع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان ساعت ۸ صبح روز پنج‌شنبه۲۹ تیرماه ۱۴۰۲ با حضور حدود ۸۶ درصد سهامداران برگزار و به صورت آنلاین نیز از طریق سایت بانک پخش شد، صورت های مالی ۱۴۰۱ این بانک با رای اکثریت سهامداران به تصویب رسید.

در این مجمع، بر اساس مفاد اساسنامه و تایید سهامداران، هیات رئیسه با ترکیب آقایان مصطفی ضرغامی عضو هیات مدیره بانک به عنوان رییس مجمع، صالحی و رحیمی، نمایندگان سهامداران عمده به عنوان ناظرین و مسعود بیرمی به عنوان دبیر جلسه و نماینده سازمان بورس در جایگاه حضور یافتند.
در ادامه با دعوت هیات رییسه، کورش پرویزیان مدیرعامل بانک، گزارش مستدل و مبسوطی از عملکرد بانک در سال ۱۴۰۱ را برای حاضران به طور شفاف و کامل ارایه کرد و به سؤالات سهامداران نیز پاسخ داده‌شد.
سپس مصطفی ضرغامی، رییس جلسه، مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا مبنی بر برگزاری مجمع، ملاحظات، ضوابط و تکالیف بانک مرکزی ج.ا.ا در خصوص صورت های مالی بانک را برای سهامداران قرائت نمود.
در این مجمع، سهامداران پس از استماع گزارش هیات‌مدیره و حسابرس و بازرس قانونی و بحث و بررسی پیرامون موضوعات درخصوص عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ با اکثریت آرا به تصویب صورت‌های مالی این بانک رای مثبت دادند.
همچنین بر اساس تصمیم مجمع،”موسسه حسابرسی آزمون پرداز” به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و روزنامه های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه های رسمی بانک پارسیان در سال ۱۴۰۲ انتخاب و درباره سایر بندهای دیگر دستور جلسه مجمع عمومی نیز اتخاذ تصمیم شد.
گفتنی است؛ مجمع فوق العاده بانک پارسیان که به‌منظور استماع گزارش هیات مدیره و گزارش بازرس قانونی در خصوص افزایش سرمایه و اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه و اصلاح ماده مربوطه در اساسنامه برگزار شده بود، در خصوص دستور جلسه طبق ماده ۱۰۴ قانون تجارت به تنفس خورد و مقرر شد جلسه بعدی مجمع در ساعت ۹صبح روز پنج شنبه ۱۲ مرداد ماه در محل سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شود.