تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 تیر 1401 - 17:01
کد خبر : 1080

بانک پارسیان رکورددار حمایت از محرومان ؛ پرداخت۱۱۱ درصدی هدف‌گذاری تسهیلات در قالب‌بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۰

بانک پارسیان رکورددار حمایت از محرومان ؛ پرداخت۱۱۱ درصدی هدف‌گذاری تسهیلات در قالب‌بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۰

بانک پارسیان بهترین عملکرد را در حوزه حمایت از محرومان به نام خود ثبت کرد. گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهد که پارسیان با تحقق ۱۱۱ درصدی بودجه ابلاغی دربند ب تبصره ۱۶ بودجه سال ۱۴۰۰ با لاترین درصد عملکرد را در بین بانک های کشور از آن خود کرده است. این بانک در راستای تحقق اهداف

بانک پارسیان بهترین عملکرد را در حوزه حمایت از محرومان به نام خود ثبت کرد. گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهد که پارسیان با تحقق ۱۱۱ درصدی بودجه ابلاغی دربند ب تبصره ۱۶ بودجه سال ۱۴۰۰ با لاترین درصد عملکرد را در بین بانک های کشور از آن خود کرده است.

این بانک در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به‌ویژه در حوزه توسعه اشتغال در مناطق روستایی، محرومیت‌زدایی و همچنین ارتقای عدالت اجتماعی، کمک به اقشار آسیب‌پذیر از طریق انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف با ارگان‌ها، اقدامات ارزنده و حمایت‌های مؤثری انجام داده است.
همچنین نگاهی به عملکرد این بانک طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد که پارسیان با مشارکت در تأمین مالی طرح‌های کلان اقتصادی در حوزه تولید محصولات استراتژیک و زیربنایی، گام‌های اساسی در توسعه کشور برداشته و نقش مهم و انکارناپذیری را به‌عنوان یک بانک خصوصی در طرح‌های بزرگ و اقتصاد ملی دارد.
علاوه بر تأمین مالی طرح‌های بزرگ، بانک پارسیان همواره تلاش می‌کند برای تحقق توسعه متوازن و محرومیت‌زدایی زمینه عملیاتی شدن طرح‌های بزرگ مستقر در مناطق مرزی و کم برخوردار را فراهم کند. همین مسئله موجب شده که نقش برجسته‌ای در طرح‌های اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری بخصوص در بخش روستایی با رویکرد ساماندهی کسب‌وکارهای خرد داشته باشد. بدون ‌شک اجرای موفق طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، یکی از مهم‌ترین دستاوردهایی بوده که موجب اثربخشی بیشتر بانک پارسیان در رشد و توسعه اقتصاد ملی شده است.
پرداخت ۲۵ هزارمیلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به ۶۰ هزار طرح اشتغال‌زایی
با توجه به اهمیت توسعه اشتغال‌زایی در روستاها و شهرهای محروم تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد برکت، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، با عاملیت بانک پارسیان امضا شد. به دنبال امضای این تفاهم‌نامه ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به حدود ۶۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در مناطق محروم از طریق انعقاد دو تفاهم‌نامه همکاری بانک پارسیان، بنیاد برکت و صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان پرداخت‌شده است.
آن‌گونه که آمارها نشان می‌دهد ۳۷ هزار و ۸۳۱ فرصت شغلی در سال گذشته در بخش‌های مختلف خدمات، صنعت و معدن و کشاورزی ایجاد شده است که این میزان شغل حاصل پرداخت ۱،۵۵۳ میلیارد ریال تسهیلات در قالب انعقاد قرارداد سه‌جانبه فی‌مابین بانک ، بنیاد برکت و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری است.
پرداخت بیش از ۴۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تسهیلات به افراد نیازمند
بانک پارسیان در راستای توسعه عدالت اجتماعی و ارتقای رفاه و امنیت اقتصادی همه اقشار جامعه و عمل به وظیفه مسئولیت های اجتماعی خود و در جهت توانمندسازی افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در بخش‌های ازدواج، درمان، مسکن، اشتغال و ضروری به حدود ۱۸۲ هزار نفر پرداخت کرده است.
آزادسازی و امرارمعاش خانواده زندانیان، مشارکت در ساخت مدرسه و مراکز بهداشتی در مناطق محروم و انواع کمک‌های نقدی و غیر نقدی به مناطق زلزله‌زده، مشارکت در ساخت داروهای سرطانی و سلول‌های بنیادی، اهدای بسته نوشت‌افزار به دانش آموزان مناطق محروم و … نیز در همین راستا و از فعالیت های سال گذشته بانک پارسیان بوده است.
پیشتازی بانک پارسیان در حمایت از محرومان
همه این اقدامات در کنار یکدیگر موجب شد که بانک پارسیان بهترین عملکرد را در حوزه حمایت از محرومان به نام خود ثبت کند. گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهد که بانک پارسیان با تحقق ۱۱۱ درصدی بودجه ابلاغی دربند ب تبصره ۱۶ بودجه سال ۱۴۰۰ با لاترین درصد عملکرد را در بین بانک های کشور از آن خود کرده است.
بر اساس مصوبه بودجه ۱۴۰۰، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال پرداخت تسهیلات برای بانک پیش بینی شده بود که با پرداخت ۵۵۳ میلیارد ریال در قالب ۹۳۹ پرونده، بالاترین درصد عملکرد بین بانک های کشور به بانک پارسیان رسید.
گفتنی است؛ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور بر حمایت از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و عمل به تکالیف قانونی و باهدف کمک به رونق اشتغال و توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار تأکید دارد.