تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 خرداد 1402 - 14:28
کد خبر : 10620

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده سال مالی ۱۴۰۱؛ سود خالص بانک سینا بیش از ۲ برابر افزایش یافت

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده سال مالی ۱۴۰۱؛ 
						
            سود خالص بانک سینا بیش از ۲ برابر افزایش یافت

سود خالص بانک سینا در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل از آن بیش از ۲ برابر شد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک سینا، این بانک سینا طی عملکرد ۱۲ ماهه سال مالی ۱۴۰۱، مبلغ ۱۱ هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال سود شناسایی کرده است که به

سود خالص بانک سینا در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل از آن بیش از ۲ برابر شد.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک سینا، این بانک سینا طی عملکرد ۱۲ ماهه سال مالی ۱۴۰۱، مبلغ ۱۱ هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال سود شناسایی کرده است که به این ترتیب سود پایه هر سهم با رشد ۱۰۸ درصدی نسبت به سال قبل از آن، به ۴۴۱ ریال رسید.
در دوره منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، بانک سینا از محل تسهیلات اعطایی و سپرده‌گذاری ۷۶ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال درآمد کسب کرده است که نسبت به سال مالی ۱۴۰۰، حدود ۲۹ درصد رشد نشان می‌دهد. هزینه سود پرداختی به سپرده‌ها نیز در سال مالی ۱۴۰۱ با رشد ۲۵ درصدی به ۴۷ هزار و ۷۹۲ میلیارد ریال رسیده است. به این ترتیب، خالص درآمد تسهیلات و سپرده‌گذاری در سال گذشته ۲۸ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال بوده است.
بانک سینا همچنین در سال ۱۴۰۱ توانست خالص درآمدهای کارمزدی خود را ۹۳ درصد افزایش داده و به ۷ هزار و ۹۳۲ میلیارد ریال برساند.
مجموع درآمدهای عملیاتی بانک سینا نیز با رشد ۴۲ درصدی به ۳۷ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال در سال مالی ۱۴۰۱ رسید.
گفتنی است با توجه به رویکردهای تحولی و اجرای طرح راهبردی کسب‌وکار در بانک سینا، تغییر در جریان‌های درآمدی و ارتقای سودآوری این بانک، به عنوان یکی از اهداف اصلی چشم‌انداز افق سه ساله بانک سینا ترسیم شده است.

برچسب ها : ،