تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1402 - 11:30
کد خبر : 10572

اعطای ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی اگزیم‌بانک ایران به صادرکنندگان لرستان

اعطای ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی اگزیم‌بانک ایران به صادرکنندگان لرستان

استاندار لرستان گفت: بانک توسعه صادرات ایران در این استان بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه در اختیار واحدهای صادر کننده قرار داده است. به گزارش اگزیم‌نیوز، فرهاد زیویار بیست و هشتم خردادماه در حاشیه جلسه صادرات غیرنفتی لرستان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتظار می‌رود کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی لرستان در حوزه صادرات محصولات

استاندار لرستان گفت: بانک توسعه صادرات ایران در این استان بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه در اختیار واحدهای صادر کننده قرار داده است.

به گزارش اگزیم‌نیوز، فرهاد زیویار بیست و هشتم خردادماه در حاشیه جلسه صادرات غیرنفتی لرستان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتظار می‌رود کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی لرستان در حوزه صادرات محصولات تولیدی استان فعال‌تر برخورد کنند.

زیویار افزود: بحث دیگر این جلسه شکل‌گیری مؤثرتر شرکت‌های صادرات محور بود که بنا شد سازمان صمت لرستان پیگیری و مجوزهای لازم را فراهم کند.

استاندار لرستان گفت: لحاظ کردن صادرات خارجی برخی از واحدهای تولیدی استان مانند پتروشیمی که در گمرک ثبت نمی‌شوند می‌تواند به جهت جذب تسهیلات استان کمک کند.

وی با اشاره به اینکه ما از عراق سلیمانیه، بغداد، نجف و کشورهایی مانند روسیه و بلاروس درخواست برگزاری نمایشگاه داریم، بیان کرد: در حال مکاتبات اداری هستیم که می‌تواند قابلیت‌های استان را خارج از کشور معرفی کرده و این بستر را فراهم کند سرمایه‌گذاران در استان حاضر شوند.

زیویار افزود: زمان برگزاری نمایشگاه بلاروس مردادماه تعیین شده است.