تاریخ انتشار : یکشنبه 28 خرداد 1402 - 15:56
کد خبر : 10558

حمایت ۱۴۰۰ میلیارد ریالی بانک مهربانی‌ها از مددجویان قزوینی

حمایت ۱۴۰۰ میلیارد ریالی بانک مهربانی‌ها از مددجویان قزوینی

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با ۱۴۰۰ میلیارد ریال بیشترین اعتبار را در بین بانک‌های استان قزوین به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) تخصیص خواهد داد. به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، «عباس ظاهری» مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان قزوین ضمن تبیین اهداف و

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با ۱۴۰۰ میلیارد ریال بیشترین اعتبار را در بین بانک‌های استان قزوین به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) تخصیص خواهد داد.
به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، «عباس ظاهری» مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان قزوین ضمن تبیین اهداف و مأموریت‌های این سازمان در راستای ایجاد اشتغال‌پایدار و خانواده‌محور، گفت: در سال ۱۴۰۰ به کمک وام بانک‌های عامل در استان قزوین ۴ هزار و ۲۰۰ فقره فرصت شغلی ایجاد شده بود که در سال ۱۴۰۱ به ۷ هزار و ۵ فقره فرصت شغلی رسید.
وی با اشاره به همکاری این بانک در پیشبرد اهداف کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: بر اساس اعتبارات تبصره ۱۸ سال‌ جاری سهم زیادی از وام‌های اشتغال بر عهده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان قرار داده شده که امید است طبق سال‌های گذشته با تحقق کامل آن بتوان گام مؤثری در اشتغال استان برداشت.
« ظاهری» ضمن تمجید از خدمات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، گفت: از زمان انتقال حساب حقوق کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) به این بانک، برکت بیشتری نصیب همکاران شده است.
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیشترین اعتبار وام اشتغال
در ادامه جلسه، «علی‌اصغر کشاورز حسین‌آبادی» معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین، عنوان‌کرد: انتظار این است که بانک‌های عامل با حفظ نقش نظارت مالی و اقتصادی، به شرایط گیرندگان وام هم توجه کنند و در یک سیکل منطقی و قانونی با رعایت مقررات، نگاه حمایتی و مساعدتی برای ایجاد اشتغال داشته باشند.
وی با اشاره به برنامه‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان در سال‌جاری، گفت: بر اساس اعتبارات تخصیص ‌یافته در سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۵۰ هزار فرصت شغلی با ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در سطح کشور توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) ایجاد خواهد شد که سهم استان قزوین ایجاد بیش از ۸۰۰۰ فرصت شغلی با ۳۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار بوده که بر این اساس ۷۰۰۵ نفر در استان مشغول به کار شده‌اند.
در جدول توزیع اعتبارات تبصره ۱۶ سال ۱۴۰۲ بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با رقم یک ‌هزار و چهارصد میلیارد ریال بیشترین میزان اعتبار را در میان ۱۶ بانک استان به خود اختصاص داده است.
در پایان جلسه با اهدای لوح تقدیر از همکاری بانک‌های استان قزوین در پرداخت وام‌های اشتغال سال ۱۴۰۱ تجلیل شد.